OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Najświętszej Trójcy

26.05.2024r.

1.Wczoraj w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie, zostało wyświęconych dwóch nowych kapłanów: ks. Artur Gołańczyk  i ks. Piotr Mroczkowski. Otoczmy księży neoprezbiterów naszą modlitwą.
2.W maju zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej po Mszy Św. o godz. 18:00, oraz na Apele Jasnogórskie przy figurze Matki Bożej, w soboty o godz. 21:00.
3.Dziś kończy się czas na spełnienie obowiązku spowiedzi św. i Komunii wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązani przykazaniem kościelnym. 
4.Serdecznie dziękujemy za wszelkie prace porządkowe wykonane w ostatnim czasie w świątyni oraz wokół niej, a także przy plebanii.
5.W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami: Rynkową, Rogozińską, Łokietka, Dworcową i ponownie Rynkową. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach, o udział zarówno w Uroczystość, jak i w oktawie Bożego Ciała, wszystkich wiernych, a zwłaszcza Matek Różańcowych, pocztów sztandarowych, dziewczynek sypiących kwiaty oraz panów niosących baldachim. Prosimy też  o świąteczne udekorowanie naszych domów. W tym roku wyjątkowo nie będzie procesji Bożego Ciała w Sokołowie Budzyńskim. 
6.W oktawie  Bożego Ciała zapraszamy na Msze św. z nieszporami eucharystycznymi o godz. 18:00. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
7.Ks. Arcybiskup Wojciech Polak udzielił wiernym naszej Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz przebywającym gościom, dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych   i charakteru pokutnego tego dnia, w najbliższy piątek, 31 maja. 
8.Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w związku z uroczystością Bożego Ciała będzie w środę     o godzinie 17.00 w salce parafialnej.
9.W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
10.Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego, do którego dołączony jest dodatek modlitewny na czerwiec.
11.Biuro parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu w dni powszednie po drugiej Mszy św.  wieczornej, a w sobotę po Mszy Św. porannej. 
12.W minionym tygodniu zmarł ś.p. Bogdan Troczyński, którego pogrzeb będzie w środę o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek…